Nie tylko klasyfikacja generalna

Zacięta walka w Baja Poland 2014 toczyła się nie tylko w klasyfikacji generalnej rajdu. Swoją bitwę stoczyło również kilkudziesięciu zawodników w różnych kategoriach.

Poza sztandarową klasą T1, w Pucharze Świata FIA zmierzyły się także załogi w kategorii T2, gdzie startują produkcyjne samochody terenowe. Wśród nich byli Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś (Mitsubishi Pajero). Dla Polki był to debiut w Pucharze Świata. Pomimo kłopotów udało się jej ukończyć Baja Poland 2014 na drugim miejscu w klasie T2, ulegając jedynie słowackiej załodze Juraj Urlich / Daniela Urlichowa (Ford F150 SVT Raptor). Trzecie miejsce w T2 przypadło parze Andriej Rudskoj / Jewgienij Zagordniuk (Toyota Land Cruiser 200).

10655401_812466528773897_5566957368533159673_o

Baja Poland 2014 była także szóstą rundą mistrzostw Europy Strefy Centralnej (CEZ) oraz czwartym rajdem zaliczanym do tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W obu czempionatach pewnie triumfowali Martin Kaczmarski i Tapio Suominen (Mini All4Racing). Tuż za nim zarówno w FIA CEZ, jak i RMPST uplasowali się Paweł Molgo wraz Januszem Jandrowiczem (Nissan Navara D22). Trzecie miejsce zajęli Miroslav Zapletal i Maciej Marton (H3 Evo VII).

Na starcie w Drawsku Pomorskim stanęli także zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Zwycięstwo wywalczyli Arkadiusz Zukowski i Jarosław Wilk (Nissan Patrol). Minimalnie, bo tylko o 30 sekund przegrali z nimi Mariusz Wilk i Marcin Krawczyk(Sam Xtrema). Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Gadomskiemu wraz z Tomaszem Widerą (Toyota Land Crusier).
Wypowiedzi po Baja Poland 2014:

Klaudia Podkalicka / Piotr Binaś (Mitsubishi Pajero)

Jestem przede wszystkim bardzo zadowolona z całego weekendu rajdowego, ponieważ w tym roku była to dopiero moja druga impreza. Trzymałam solidne tempo i dosyć szybko oswoiłam się z rajdówką, która bardzo różni się od mojego poprzedniego Pajero. To wszystko powoduje, że jestem bardzo szczęśliwa. Z jednej strony jest mi także przykro, że rajd Baja Poland zakończył się wcześniej, to wszystko już za mną. Mógłby potrwać jeszcze parę dni. To jest motorsport, na pogodę nikt z nas nie ma wpływu, nawet organizatorzy. To była wspaniała impreza dla naszego zespołu! Podium w Pucharze Świata z Piotrem zdobywamy po raz drugi w Szczecinie. Współpraca w rajdówce nam się układa i planujemy kolejne starty . Dziękuję wspaniałym kibicom, którzy byli wierni i bardzo mocno kibicowali oraz partnerom (otoMoto.pl, e-pajero) za wsparcie, którym obdarzają mnie od lat. R Team – Ralliart Off-Road Team Italy za profesjonalne przygotowanie rajdów ki! Jestem pozytywnie nastawiona po starcie w Pucharze Świata i mam wielką nadzieję, że jeszcze będę miała okazję walczyć w tym sezonie.”

Paweł Molgo / Janusz Jandrowicz (Nissan Navarra D22)

- Nie spodziewałem się tak znakomitego wyniku. Jestem bardzo zadowolony z naszego występu. Kluczem do sukcesu było wyważenie własnych umiejętności, możliwości auta i serwisu. Teraz skoncentrujemy się na walce o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji rocznej RMPST.

Pozostałe informacje prasowe, zdjęcia oraz wyniki tegorocznej edycji rajdu na www.bajapoland.eu

Podziel się!Facebook0Twitter0Google+0Email

Jedna myśl nt. „Nie tylko klasyfikacja generalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>